http://watermaxi.com/wp-content/uploads/2017/09/profolio-banner.jpg

Portfolio Information

  • Created by: Alex Hels
  • Date: 24-09-2017
  • Skills: HTML - CSS
  • Client: Thomas Hell
  • Demo:see demo:

Kuyu Suyu Nedir?

Genellikle, yeraltı suyu doğal olarak temiz ve tüketim için güvenlidir. Toprak bir filtre görevi gördüğünden, yeraltı suyu genellikle hastalığa neden olan mikroorganizmalardan arindirir. Bununla birlikte, yüzeydeki  bir kırılmadan sonra veya kuyuya giren kirli yüzey suyunun bir sonucu olarak kuyu gövdelerinin veya kapaklarının yanlış montajından sonra kuyu suyunda  kirlenme meydana gelebilir. Kırılan ana hatlar, yeterli bir koruyucu toprak tabakası olmayan ve önerilen minimum gövde uzunluğundan daha az olan kuyularda açılmışsa, kirlenme de meydana gelir.

Sudaki bakterileri ı önlemek için kuyular düzgün bir şekilde muhafaza edilmeli ve su düzenli olarak mikro bakteriyel  varlığı açısından test yapılmalıdır. Kuyu suyu, olası inorganik ve organik kimyasal kirleticiler için de zaman zaman test edilmelidir.

Zamanında Periyodik Bakım Şart mı?

Kuyularınızın düzgün oturması, yeri, inşası ve bakımı, kirlenme olasılığını en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Güvenli bir şekilde yerinde ve su geçirmez olduğundan emin olmak için kuyu kapağı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kuyu gövdesindeki eklemler, çatlaklar ve bağlantılar mühürlenmelidir. Pompalar ve borular da düzenli olarak kontrol edilmeli ve su kalitesindeki değişiklikler araştırılmalıdır.

Yüzey drenajı kuyu gövdesinden uzak tutulmalı ve yüzey suyu kuyu yakınında toplanmamalıdır. Kuyu, herhangi bir kirlilik kaynağından yokuş aşağı yerleştirilmemelidir.

Kuyu suyu, bakteriyolojik kalite için düzenli olarak ve şüpheleniliyorsa kimyasal bulaşma açısından test edilmelidir. oradaki netlik, renk, koku veya tat herhangi bir değişiklik olduğunda ya da düzenli testlere ek olarak, kuyu suyu derhal test edilmelidir çevreleyen arazi kullanımında bir değişiklik olmamıştır eğer. Düzenli değerlendirme ve içme suyu testler sayesinde, sizin de suyun mikrobik ve kimyasal güvenlik doğrulanabilir.

Kuyu Suyu Nasıl Arıtılır_

Kuyu suyunuza su analizi yapıldıktan sonra müşterilerimizin kullanıma amacına uygun arıtma sistemi hazırlıyoruz. Bu aşamadan sonra kuyu suyu değerleri kötü durumda olsa bile içme suyu ve genel kullanıma uygun hale getiriyoruz.

 

Kuyu Suyunda Neler Arıtılıyor?

Öncelikle sudaki kireç, kum, demir, azor, arsenik veya kuyuya karışmış her türlü bileşen arıtma sistemimizden geçerek kaliteli bir şekilde kullanıma getiriliyor